Tel: (0216) 661 00 77
Cep: 0532 558 63 09
E-mail: info@orbisaritma.com
reçine

Orbis Reçine

Su yumuşatma sistemlerinde yoğun olarak reçine kullanılmaktadır. Reçine suyun kirecini ve tadının sertliğini alarak, yumuşak bir su elde edilmesini sağlamaktadır. Su yumuşatma sistemleride yoğun olarak kullanılan reçine, hem ev tipi filtrelerde hem de endüstriyel su yumuşatma sistemlerinde çok yoğun kullanılmaktadır. Suyun yumuşamasını sağlayan reçinenin çeşitleri bulunmaktadır. Endüstriyel ve ev tipi sistemlerde kullanılan reçine, suyun özelliklerine değişiklik göstermektedir.

Su arıtma aşamaları
Reçine Ne İşe Yarar ?
Hem ev tipi hem de endüstriyel alandaki tüm su arıtma sistemlerinde suyun yumuşatılarak daha içilebilir hale gelmesini sağlamak, suyun içerisindeki magnezyum vb. iyonların kontrolünü ve değişimini sağlamak gibi görevleri vardır. Reçine bu görevleri sayesinde su arıtma sektörü için oldukça önemli bir role sahiptir. Maliyeti düşük olmayan, fakat su arıtma sistemlerine sağladığı katkı çok yüksek bir madde diyebiliriz. Ev tipi su arıtma cihazlarında filtre şeklinde kullanılan reçineler, şebekeden gelen sert suyu yumuşatarak daha içilebilir hale gelmesini sağlamaktadır. Sizin de evinize şebekeden gelen su oldukça sert ise, içerisinde reçine filtre bulunan su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Su arıtma kimyasalları konusunda uzun yıllardır çalışan firmamız, bu kimyasalların satışını ve uygulanması işlemlerini ustalıkla yapmaktadır. Su arıtma sisteminize bu kimyasalları alarak cihazın çok daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kimyasallar aynı zamanda cihazın sağlığını da koruduğu için, cihazın ömrünü uzatmaktadır. Siz de bu kimyasalları almak veya su arıtma sisteminize uygulatmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bizi ARA !