Tel: (0216) 661 00 77
Cep: 0532 558 63 09
E-mail: info@orbisaritma.com
Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri

Orbis Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri

Kuyu suyu arıtma sistemleri olarak kuyu suyunda oluşacak bütün parometreleri arıtma işlemi yapıyoruz kuyu suyu arıtma sistemleri olarak yer altı ve yer üstü artezyen sularının arıtma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. En çok karşılaştımız sorunlardan bir tanesi kuyu suyu içilir mi, kuyu suyunu kullanım suyu olarak kullanabilir miyim diye iki etkende soru gelmekte kuyu suları kimyasal ve biyolojik analiz yapıldıktan sonra hem içme suyu hemde kullanma suyu olarak kullanabilirsiniz ticari su arıtma olarak kullanabilirsiniz. Kuyu suyu analizine göre kuyu suyu arıtma cihazı seçimi yapılmaktadır. Kuyu sularında genel şikayetleri ele alırsak sudaki bakteri şikayeti kuyu sularında var olan bakteriler ;koliform bakteri, ecoli bakteri, kolibasil, enterokok bakteri vb gibi bakterilerle karşılaşmaktayız Bakterilerin oluşma sebebi zirai ilaçlar, kanalizasyon atıkları, yer altı sularının hayvan atıkları karışması sonucu oluşan bakteri guruplarıdır. Kuyu sularında oluşan bu bakterileri klor dozajlama sistemi ve ultraviyole dezenfeksiyon sistemi ile kuyu suyu arıtma işlemi yaparken kuyu sularındaki bakterileri %99,9 yok etmektedir. Klorlama sistemi kuyu suyu arıtma sistemi kurulurken kuyudan gelen ham suya klor dozlanır yada ham su depolanır ve depoladığımız kuyu suyuna klor dozlanır. İkinci bakteri önleyici filtrasyon sistemimiz olan ultraviyole cihazı ile suda oluşacak bakterileri %100 bertaraf edilir.

Su arıtma aşamaları
Kuyunda Ağır Koku ve Kireç Nasıl Giderilir ?
Kuyu sularında müşterilerden gelen diğer bir sorun sudaki koku ağır metallerdir kuyu sularındaki koku ve bulanıklık arıtmak için tam otomatik aktif karbon filtrasyon cihazı kullanılmaktadır aktif karbon filtrasyon cihazı kuyusu arıtma cihazı kurulurken ön tortu filtresinden sonra kullanılır aktif karbon filtrasyon cihazı sudaki klor kukusu ve diğer gazal kokuları, sudaki bulanıklığı arıtma işlemi yapar. Kuyu sularında en çok karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi sudaki kokudur ve aktif karbon filtresi sudaki ağır metal kokuları ve gazal kokularının hepsini arıtır. Kuyu sularında sudaki tortu sudaki koku ve bakteri yok ettikten sonra bir sonraki sorunumuz sudaki kireç şikayetidir.

Kuyu suyu arıtma sistemleri hakkında genel anlamda bilgi edinebileceğiniz önemli konulara değinmeye çalıştık. Kuyudan çıkan suyun analizinin sonucuna göre suyunuzun sorunu belirlenir. Belirlenen soruna göre size özel kuyu suyu arıtma sistemi yapılır. Kuyu suyu arıtma sistemi satın almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bizi ARA !