Tel: (0216) 661 00 77
Cep: 0532 558 63 09
E-mail: info@orbisaritma.com
aktif karbon

Orbis Aktif Karbon

Arıtılacak sıvı içerisindeki kloru, bulanıklığı, organik maddeleri, koku ve partikülleri ayrıştırır. Suyun tadını iyileştirir. Şebeke suyuna takıldığında hem suyun içerisindeki partikülleri tutar hem de bariz şekilde klor kokusunu alır.Organik kirliliğin olduğu su ve solüsyonların içinde mevcut organik madde, bazı mikroorganizmalar, renk, koku, tat ve klor giderimi amacıyla kullanılır. Çok geniş yüzey alanına (1000-1500 m2/gr) sahip bir malzemedir. %80-%90 verimlilikle çok yüksek koku tutma ve arıtma kapasitesine sahiptir. Muhtelif boylarda mini karbon taneciklerinden oluşur. Geniş gözenekleri sayesinde birçok kullanım alanına sahiptir.

Su arıtma aşamaları
Aktif Karbonun Özellikleri Nelerdir ?
  • Klor ve bileşikleri, deterjan ve sanayi atıkları, hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbes gibi kirleticilerden kaynaklanan renk, tat ve kokuları giderir.
  • Aktif karbon filtre fiziki arıtma yapar. Fiziksel süzmenin yanında aynı zamanda absorbsiyon yapar.
  • Sudaki hoş olmayan renk, tat ve koku dengesini düzenler.
  • Bu filtre kartuşu bakteri, virüs, parazit, mikroorganizma gibi bakteriyolojik ve kimyasal arıtma yapmaz.
  • Bu tip filtre kartuşları evsel ya da işyerlerinde kullanılan çoklu filtreden oluşan paket su arıtma cihazlarında kullanılabilir.
  • Farklı sektörlerde, farklı amaçlar için yoğun olarak kullanılmaktadır.

Su arıtma kimyasalları konusunda uzun yıllardır çalışan firmamız, bu kimyasalların satışını ve uygulanması işlemlerini ustalıkla yapmaktadır. Su arıtma sisteminize bu kimyasalları alarak cihazın çok daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu kimyasallar aynı zamanda cihazın sağlığını da koruduğu için, cihazın ömrünü uzatmaktadır. Siz de bu kimyasalları almak veya su arıtma sisteminize uygulatmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bizi ARA !