Tel: (0216) 661 00 77
Cep: 0532 558 63 09
E-mail: info@orbisaritma.com
aktif karbon filtre sistemleri

Aktif Karbon Filtre Sistemleri

Aktif karbon filtre sistemi sudaki kötü koku,kötü tad,kimyasalları arıtmak vb. bir çok alanda kullanılmaktadır. Aktif karbon filtre sistemini tanımlayacak olursak, aktif karbon üzerindeki milyonlarca ufak gözenekten dolayı koku yayan ve zehirli gazlar tutulur. Aktif karbon filtre kullanıldığı ortamın hava kirliliğine ve kullanım sıklığına göre değiştirilmelidir. Aktif karbon filtresi genel olarak suyun organik bileşiklerinden uzaklaştırılması ve uygun hale getirilmesi için kullanılır. Suyun imalat işleminde kullanılması uygun hale getirilir. Hümik asit ve fulvik asit gibi içilebilir organik maddeleri ortadan kaldırmak, sudaki klorun asitle reaksiyona girmesini önler. Aktif karbon filtrasyon, herhangi bir su arıtma yönteminde olduğu kirletici maddelerin giderilmesinde yeterli değildir. Sodyum, mikrop, nitratlar filtreleme ile uzaklaştırılamaz.

Su arıtma aşamaları
Aktif Karbon Filtre Sistemi Nasıl Çalışır ?
    Suyun arıtımı temel olarak iki su arıtımı için kullanılır ve her çalışma birbirinden farklıdır. Öncelikle klorun sökülmesi gerekir. Aktive edilmiş karbon, karbon hasarı ile kloru temizlemek için kullanılır. Akış hızları yükselir. İşlem geniş alan yüzeyine ihtiyaç duyar. Sudaki organik maddeler gözenekleri doldurur. Bu nedenle aktif karbon filtrenin değişmesi gerekecektir. Kullanmanın avantajı düşük çalıştırma maliyeti ve kurulduktan sonra güvenli bir işlemdir. Organik maddelerin sökülmesi sırasında kimyasal maddeler filtreden geçtikçe tıkanırlar. Bu durum 5 nedene bağlıdır. Aktif karbonun fiziksel özellikleri, karbon kaynağının kimyasal yapısı, kirletici maddenin kimyasal yapısı, su PH değeri ve suyun aktif karbon filtresine maruz kalma süresi olarak belirlenir. Fiziksel özellikler, filtre üzerinde en yüksek etkiye sahiptir. Kimyasal özellikler filtre yüzeyinde organik maddeler ile kimyasal ilişki içerisine girebilir. Su sıcaklığı ve pH değeri ise kimyasal reaksiyonlarla yakından ilişkilidir. Maruz kalma süresi ise temas uzunluğu arttıkça, atılacak kimyasal maddeler de o kadar fazla olur.

Yukarıda aktif karbon filtre sistemleri ile ilgili bir çok detaylı bilgiyi sizlere sunmuş olduk. Aktif karbon nasıl çalışır, aktif karbon nedir gibi soruların yanıtlarını verdik. Eğer siz de aktif karbon filtre sistemine ihtiyaç duyuyorsanız hemen bize ulaşabilir ve kendinize özel sistem ürettirebilirsiniz.

Fiyat Almak için Bizi ARA !